Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 
gops łagiewniki
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Uprzejmie przypominamy, że dniach od 23 lutego 2015 r. do 28 lutego 2015 r. obchodzony będzie Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.


W związku z powyższym w okresie od 23 lutego 2015 r. ( poniedziałek ) do 27 lutego 2015 r. ( piątek ) w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie przy ul. Rolnej 1 w godzinach od 8.00 do 15.00 będzie pełniony specjalny dyżur, w trakcie którego wyznaczony prokurator ( Zbigniew Kata ) będzie przyjmował osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w postaci porad prawnych, w tym informacji o uprawnieniach przysługujących ofiarom przestępstw w szczególności pokrzywdzonym w toku postępowania karnego.

 

Dodatkowo informujemy, że w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łagiewnikach przy ul. Sportowej 9, w dniach:

 • 25 lutego 2015r. (środa) w godzinach od 12.00 do 14.00
 • 26 lutego 2015r. (czwartek) w godzinach od 9.00 do 11.00

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Policjantem, będą pełnić dyżur, w trakcie którego wszystkim zainteresowanym udzielą wszelkich niezbędnych porad i pomocy.
Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 10:17
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 lutego 2015 10:35

Komunikat

Pomoc Żywnościowa

Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 (PO PŻ) finansowanego ze źródeł Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD)

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagiewnikach uprzejmie informuje, że rozpoczęto kontynuację programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" do 2020 r., która pozwoli zaliczyć go do krajowych działań w zakresie zwalczania ubóstwa przy planowaniu programu operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) na lata 2014-2020. Celem programu FEAD jest zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego oraz przyczynianie się do włączenia społecznego osób najbardziej potrzebujących.

 

Program polega na dostarczeniu pomocy osobom najuboższym w formie paczek żywnościowych. Pomoc w zakresie dożywiania jest kierowana do osób, które z powodu niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniego posiłku. Wsparcie trafi do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, których dochód nie przekroczy 150% odpowiedniego kryterium uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj.

- 813 zł dla osoby samotnej
- 684 zł dla członka w rodzinie.


Żywność wydawaną z Banku Żywności dla osób potrzebujących, mieszkańców Gminy Łagiewniki, można odbierać od poniedziałku do piątku w Siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Łagiewnikach przy ulicy Sportowej 9 w godzinach pracy naszego Ośrodka.

 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 lutego 2015 09:28

Wydział Polityki Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 23 - 28 lutego 2015 roku "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" w celu zwrócenia szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W organizację obchodów - poza Ministerstwem Sprawiedliwości - aktywnie włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna i Krajowa Rada Kuratorów.

 

W dniach 23 - 28 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez pracowników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w ww. podmiotach. Dyżury pełnione będą:

- od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00

- w sobotę od 10.00 do 13.00

 

Lista podmiotów u który będzie można uzyskać niezbędną informacje i adresy tych podmiotów znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości www.mpips.gov.pl oraz stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

 

 
Pakiet onkologiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 stycznia 2015 07:17

 

Uwaga! Z dniem 1 stycznia 2015 r. weszły w życie zmiany wprowadzające tzw. "pakiet onkologiczny", czyli szybka terapia onkologiczna.  Z nowego rozwiązania organizacyjnego mogą skorzystać pacjenci z podejrzeniem nowotworów złośliwych. Podczas trwania szybkiej terapii onkologicznej, pacjentom zapewnia się kompleksową opiekę na każdym etapie występowania choroby. Szczegółowe informacje na temat leczenia w ramach pakietu znajdziesz w serwisie pakietonkologiczny.gov.pl w zakładce Realizatorzy. Warto zapoznać się z jego treścią, chodzi przecież o nasze zdrowie!

 

Przejdź do serwisu Szybka terapia onkologiczna

 
Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 stycznia 2015 07:24

Szanowni Państwo! Stowarzyszenie INTRO kolejny, 2015 rok, realizuje projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, w ramach którego świadczy bezpłatną pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem: przemocą, wypadkiem komunikacyjnym, niealimentacją, napaścią, kradzieżą, nękaniem, oszustwem, błędem medycznym, zgwałceniem, molestowaniem i innymi czynami karalnymi mieszczącymi się w kodeksie karnym.

Osoby będące pokrzywdzonymi przestępstwem, członkowie ich rodzin, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy:

 • prawnej
 • psychologicznej
 • finansowej i rzeczowej

Spotkania z prawnikiem, psychologiem, możliwość wnioskowania o pomoc, odbywa się w 15 miejscowościach Dolnego Śląska oraz poprzez Internet:

Wrocławiu Legnicy Strzelinie
Oławie Miękini Łagiewnikach
Milinie Środzie Śląskiej Ząbkowicach Śląskich
Sobótce Brzegu Dolnym Marcinkowicach
Chojnowie Jordanowie Śląskim Wiązowie
oraz przez Internet (email, Skype, czat) ze strony http://www.psychotekst.pl/strona.php?nr93

 

Umawianie spotkań i więcej informacji pod Tel. 667-323-965 (od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00, w poniedziałki od 8.00 do 20.00)

Kategorie tematyczne dofinansowań przyznawanych w ramach projektu:
 1. pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych, wyrobów medycznych, w tym przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych, jeżeli jest to niezbędne w procesie leczniczym doznanego uszczerbku na zdrowiu wynikającego z przestępstwa lub jego następstw; (możliwość finansowania obdukcji lekarskich; nie finansujemy lekarstw)
 2. pokrywanie kosztów związanych z edukacją ogólnokształcącą i zawodową, także na zasadach indywidualnego kształcenia, odpowiednio do wieku i potrzeb edukacyjnych osób uprawnionych;
 3. finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych za lokal mieszkalny, do którego osoba uprawniona posiada tytuł prawny, a lokal mieszkalny nie jest użytkowany przez inne osoby;
 4. finansowanie przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywanie kosztów transportu związanych z uzyskiwaniem świadczeń i regulowaniem spraw określonych w pkt 1-2 oraz korzystaniem z pomocy prawnej i psychologicznej;
 5. pokrywanie kosztów żywności lub bonów żywnościowych;
 6. pokrywanie kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 16