Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 
gops łagiewniki
Pakiet onkologiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 stycznia 2015 07:17

 

Uwaga! Z dniem 1 stycznia 2015 r. weszły w życie zmiany wprowadzające tzw. "pakiet onkologiczny", czyli szybka terapia onkologiczna.  Z nowego rozwiązania organizacyjnego mogą skorzystać pacjenci z podejrzeniem nowotworów złośliwych. Podczas trwania szybkiej terapii onkologicznej, pacjentom zapewnia się kompleksową opiekę na każdym etapie występowania choroby. Szczegółowe informacje na temat leczenia w ramach pakietu znajdziesz w serwisie pakietonkologiczny.gov.pl w zakładce Realizatorzy. Warto zapoznać się z jego treścią, chodzi przecież o nasze zdrowie!

 

Przejdź do serwisu Szybka terapia onkologiczna

 
Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 stycznia 2015 07:24

Szanowni Państwo! Stowarzyszenie INTRO kolejny, 2015 rok, realizuje projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, w ramach którego świadczy bezpłatną pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem: przemocą, wypadkiem komunikacyjnym, niealimentacją, napaścią, kradzieżą, nękaniem, oszustwem, błędem medycznym, zgwałceniem, molestowaniem i innymi czynami karalnymi mieszczącymi się w kodeksie karnym.

Osoby będące pokrzywdzonymi przestępstwem, członkowie ich rodzin, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy:

 • prawnej
 • psychologicznej
 • finansowej i rzeczowej

Spotkania z prawnikiem, psychologiem, możliwość wnioskowania o pomoc, odbywa się w 15 miejscowościach Dolnego Śląska oraz poprzez Internet:

Wrocławiu Legnicy Strzelinie
Oławie Miękini Łagiewnikach
Milinie Środzie Śląskiej Ząbkowicach Śląskich
Sobótce Brzegu Dolnym Marcinkowicach
Chojnowie Jordanowie Śląskim Wiązowie
oraz przez Internet (email, Skype, czat) ze strony http://www.psychotekst.pl/strona.php?nr93

 

Umawianie spotkań i więcej informacji pod Tel. 667-323-965 (od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00, w poniedziałki od 8.00 do 20.00)

Kategorie tematyczne dofinansowań przyznawanych w ramach projektu:
 1. pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych, wyrobów medycznych, w tym przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych, jeżeli jest to niezbędne w procesie leczniczym doznanego uszczerbku na zdrowiu wynikającego z przestępstwa lub jego następstw; (możliwość finansowania obdukcji lekarskich; nie finansujemy lekarstw)
 2. pokrywanie kosztów związanych z edukacją ogólnokształcącą i zawodową, także na zasadach indywidualnego kształcenia, odpowiednio do wieku i potrzeb edukacyjnych osób uprawnionych;
 3. finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych za lokal mieszkalny, do którego osoba uprawniona posiada tytuł prawny, a lokal mieszkalny nie jest użytkowany przez inne osoby;
 4. finansowanie przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywanie kosztów transportu związanych z uzyskiwaniem świadczeń i regulowaniem spraw określonych w pkt 1-2 oraz korzystaniem z pomocy prawnej i psychologicznej;
 5. pokrywanie kosztów żywności lub bonów żywnościowych;
 6. pokrywanie kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej.
 
Spotkanie opłatkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 grudnia 2014 07:38

Poprawiony: czwartek, 11 grudnia 2014 07:45
 
Dzień Pracownika Socjalnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 listopada 2014 08:33

Dzień 21 listopada, jako Dzień Pracownika Socjalnego, został ustalony na legendarnym już dziś spotkaniu Ministra Jacka Kuronia i dr Joanny Staręgą-Piasek z przedstawicielami wówczas 49 województw. W trakcie tego spotkania w miejscowości Charzykowy w listopadzie 1989 r. rozmawiano o utworzeniu w gminach ośrodków pomocy społecznej i odłączeniu pomocy społecznej od resortu zdrowia. Święto wprowadzono oficjalnie ustawą o pomocy społecznej z 1990 r.

Jak co roku, 21 listopada w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łagiewnikach miały miejsce obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Uroczystość rozpoczęła się od spotkania Wójta Gminy Janusza Szpota z pracownikami ośrodka. Wójt złożył wszystkim zgromadzonym najlepsze życzenia w życiu zawodowym i osobistym. W dowód uznania za trud włożony w wykonanie niełatwej pracy na rzecz potrzebujących Wójt Gminy Łagiewniki przekazał kwiaty dla pracowników socjalnych na ręce Kierownik GOPS Lucyny Torbus. Wydarzenie związane z dniem pracownika socjalnego uświetnił uroczysty poczęstunek.

Wszystkim Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej składam serdeczne podziękowania za trudną pracę, za wszelką pomoc i uśmiech oraz życzę satysfakcji z pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.

 

Lucyna Torbus
Kierownik GOPS
w Łagiewnikach

 
Projekt MAMA CAFE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 listopada 2014 07:35

Projekt socjalny: "MAMA CAFE"
Autorki: Pracownik Socjalny: Lena Reszka - Woźnicka, Asystent Rodziny: Kamila Dudzic
Realizacja: od 05.11.2014 r. do 17.12.2014r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagiewnikach rozpoczął od 05 listopada 2014r. realizację projektu socjalnego pt. "Mama Cafe" dla matek wychowujących dzieci. Projekt ten jest skierowany do kobiet korzystających z pomocy społecznej Ośrodka.

Przewidziany jest cykl 7 spotkań z psychologiem, pielęgniarką położną, pracownikiem socjalnym oraz zajęcia plastyczne rodzic - dziecko.

Cel projektu:
Podniesienie kompetencji i umiejętności rodzicielskich

Cele szczegółowe:

 1. Podniesienie świadomości rodzicielstwa.
 2. Wzrost kompetencji dotyczących opieki nad dzieckiem.
 3. Wzrost świadomości stosowania właściwej higieny.


Planowane efekty projektu:

 • wzrost kompetencji rodzicielskich
 • wzrost świadomości rodzicielstwa
 • podniesienie świadomości dotyczącej właściwego stosowania higieny
 • wzrost wiedzy dotyczącej potrzeb małego dziecka
 • odnowienie utraconych potencjałów społecznych i rodzinnych
 • umocnienie właściwych ról w rodzinie
 • poznanie nowych form spędzania wolnego czasu z dzieckiem

Uprzejmie informujemy, że przewidziane są kolejne edycje projektu. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr Tel.
74/893 99 84, Pani Lena Reszka - Woźnicka.


Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łagiewnikach składa serdeczne podziękowanie dla Państwa Jarosława i Wioletty Tyniec z Łagiewnik - firma "BACKPOL" Piekarnia Cukiernia Wioletta Tyniec, za przekazanie słodkiego poczęstunku dla uczestników projektu.

 

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2014 08:33
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 15