GOPS Łagiewniki
Nowy okres zasiłkowy 2010/2011 PDF Drukuj Email

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagiewnikach ? Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego ? informuje, że od 1 sierpnia br. będzie można składać wnioski o wypłatę świadczeń z funduszu alimentacyjnego, a od 1 września br. wnioski na świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2010/2011.

Więcej…
 
serwis pomocy dla powodzian PDF Drukuj Email

Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeszczach poleca Państwu serwis pomocy dla powodzian www.powodz.ngo.pl
Serwis administrowany jest przez Stowarzyszenie Klon/Jawor z Warszawy.

Więcej…
 
Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny PDF Drukuj Email

Zapraszamy wszystkie firmy i instytucje do włączenia się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny.

 

W czerwcu 2014 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wprowadzając Kartę Dużej Rodziny, podjęło inicjatywę wspierania rodzin wielodzietnych, poprzez systemu zniżek dla rodzin z minimum trójką dzieci. Obecnie, zniżki w ramach rządowego programu wsparcia rodzin wielodzietnych oferuje ponad 1000 podmiotów z różnych branż. W celu rozwoju wspierania rodzin wielodzietnych niezbędne jest pozyskanie nowych podmiotów - lokalnych przedsiębiorców i instytucji - do grona partnerów Karty Dużej Rodziny.

 

Podmioty zainteresowane mogą przystąpić do programu wypełniając formularz w postaci e-deklaracji umieszczony na stronie www.rodzina.gov.pl. Następnie, w zależności od zasięgu oferowanych uprawnień e-deklaracja zostanie rozpatrzona przez właściwego Wojewodę bądź Ministra Pracy i Polityki Społecznej, uzgodnione zostaną indywidualne warunki udziału w programie i podpisana umowa.

 

Przystępując do programu wspierania rodzin wielodzietnych, partner Karty Dużej Rodziny zyskuje wzrost rozpoznawalności dzięki umieszczeniu jego danych na wykazie podmiotów oferujących zniżki; możliwość posługiwania się wizerunkiem ?Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny? w materiałach reklamowych i promocyjnych; możliwość wsparcia rodzin wielodzietnych i prowadzenia polityki odpowiedzialności społecznej biznesu oraz zaufanie nowych i starych klientów, a tym samym większe zyski.

 

 

Załączniki:

Jak zostać parnerem Karty Dużej Rodziny?
 
Projekt MAMA CAFE PDF Drukuj Email

Projekt socjalny: "MAMA CAFE"
Autorki: Pracownik Socjalny: Lena Reszka - Woźnicka, Asystent Rodziny: Kamila Dudzic
Realizacja: od 05.11.2014 r. do 17.12.2014r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagiewnikach rozpoczął od 05 listopada 2014r. realizację projektu socjalnego pt. "Mama Cafe" dla matek wychowujących dzieci. Projekt ten jest skierowany do kobiet korzystających z pomocy społecznej Ośrodka.

Przewidziany jest cykl 7 spotkań z psychologiem, pielęgniarką położną, pracownikiem socjalnym oraz zajęcia plastyczne rodzic - dziecko.

Cel projektu:
Podniesienie kompetencji i umiejętności rodzicielskich

Cele szczegółowe:

  1. Podniesienie świadomości rodzicielstwa.
  2. Wzrost kompetencji dotyczących opieki nad dzieckiem.
  3. Wzrost świadomości stosowania właściwej higieny.


Planowane efekty projektu:

  • wzrost kompetencji rodzicielskich
  • wzrost świadomości rodzicielstwa
  • podniesienie świadomości dotyczącej właściwego stosowania higieny
  • wzrost wiedzy dotyczącej potrzeb małego dziecka
  • odnowienie utraconych potencjałów społecznych i rodzinnych
  • umocnienie właściwych ról w rodzinie
  • poznanie nowych form spędzania wolnego czasu z dzieckiem

Uprzejmie informujemy, że przewidziane są kolejne edycje projektu. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr Tel.
74/893 99 84, Pani Lena Reszka - Woźnicka.


Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łagiewnikach składa serdeczne podziękowanie dla Państwa Jarosława i Wioletty Tyniec z Łagiewnik - firma "BACKPOL" Piekarnia Cukiernia Wioletta Tyniec, za przekazanie słodkiego poczęstunku dla uczestników projektu.

 

 
Centrum Terapii Uzależnień "Saago" PDF Drukuj Email

Informujemy, że od 15 grudnia 2015 roku, osoby uzależnione od alkoholu, środków psychoaktywnych oraz rodziny tych osób, mogą w rama umowy NFZ zgłaszać się do Centrum Terapii Uzależnień "Saago" mieszczącego się w Ząbkowicach Śląski przy ul. Wrocławskiej 23. Aby podjąć leczenie, pacjenci nie potrzebują skierowania, jedynie dowód osobisty.

 

Godziny Otwarcia Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

poniedziałek- wtorek od 9.00-15.00,

środa-piątek od 9.00-20.00

 

W razie wątpliwości i związanych z nimi pytaniami, prosimy kontaktować się pod numer 721-322-954.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27