Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 
GOPS Łagiewniki
Dożywanie w czasie wakacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lipca 2015 06:52

INFORMACJA

O DOŻYWANIU W CZASIE WAKACJI LETNICH

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagiewnikach informuje rodziców dzieci dożywianych o możliwości korzystania z posiłków w okresie wakacji letnich:


tj. 29 czerwiec 2015 r. - 28 sierpień 2015 r.


Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci korzystały w tym okresie z posiłków proszeni są o zgłaszanie tego faktu do tut. Ośrodka.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 marca 2015 11:01

Stypendia dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym


Uwaga! Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Wnioski o przyznanie pomocy należy składać do 6 kwietnia 2014 roku bezpośrednio do bazy rekrutacyjnej, dostępnej całą dobę przez Internet. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie: www.spes.org.pl/stypendia lub poprzez zapoznanie się z poniższymi plakatami.

 

Kliknij w wybrany plakat aby zobaczyć go w pełnych rozmiarach.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Projekt pt. "Prawa migrantów w praktyce 2"


Informujemy, iż Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) w partnerstwie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Państwową Inspekcją Pracy realizuje projekt "Prawa migrantów w praktyce 2", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich. Celem projektu jest ułatwianie integracji obywateli państw spoza Unii Europejskiej poprzez zwiększanie ich świadomości na temat ich praw i obowiązków w Polsce, jak również szerzenie informacji związanych z procedurą zatrudniania cudzoziemców wśród pracodawców zatrudniających lub planujących zatrudnienie cudzoziemców. Aby realizować te cele, powstała infolinia działająca pod numerem telefonu 22 490 20 44 oraz strona internetowa www.migrant.info.pl, gdzie zarówno migranci, jak i pracodawcy mogą uzyskać rzetelną poradę i informację dotyczącą kwestii szeroko pojętego pobytu i zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Dokładne informacje można uzyskać pod bezpośrednim adresem do zakładki Zatrudnienie cudzoziemców - informacje dla pracodawców. W tym celu należy kliknąć w link: http://www.migrant.info.pl/zatrudnianie-cudzoziemcow.html.

 

Aby zobaczyć plakat w pełnych wymiarach kliknij w obrazek:

 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Uprzejmie przypominamy, że dniach od 23 lutego 2015 r. do 28 lutego 2015 r. obchodzony będzie Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.


W związku z powyższym w okresie od 23 lutego 2015 r. ( poniedziałek ) do 27 lutego 2015 r. ( piątek ) w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie przy ul. Rolnej 1 w godzinach od 8.00 do 15.00 będzie pełniony specjalny dyżur, w trakcie którego wyznaczony prokurator ( Zbigniew Kata ) będzie przyjmował osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w postaci porad prawnych, w tym informacji o uprawnieniach przysługujących ofiarom przestępstw w szczególności pokrzywdzonym w toku postępowania karnego.

 

Dodatkowo informujemy, że w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łagiewnikach przy ul. Sportowej 9, w dniach:

  • 25 lutego 2015r. (środa) w godzinach od 12.00 do 14.00
  • 26 lutego 2015r. (czwartek) w godzinach od 9.00 do 11.00

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Policjantem, będą pełnić dyżur, w trakcie którego wszystkim zainteresowanym udzielą wszelkich niezbędnych porad i pomocy.
Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 10:17
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 lutego 2015 10:35

Komunikat

Pomoc Żywnościowa

Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 (PO PŻ) finansowanego ze źródeł Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD)

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagiewnikach uprzejmie informuje, że rozpoczęto kontynuację programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" do 2020 r., która pozwoli zaliczyć go do krajowych działań w zakresie zwalczania ubóstwa przy planowaniu programu operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) na lata 2014-2020. Celem programu FEAD jest zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego oraz przyczynianie się do włączenia społecznego osób najbardziej potrzebujących.

 

Program polega na dostarczeniu pomocy osobom najuboższym w formie paczek żywnościowych. Pomoc w zakresie dożywiania jest kierowana do osób, które z powodu niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniego posiłku. Wsparcie trafi do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, których dochód nie przekroczy 150% odpowiedniego kryterium uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj.

- 813 zł dla osoby samotnej
- 684 zł dla członka w rodzinie.


Żywność wydawaną z Banku Żywności dla osób potrzebujących, mieszkańców Gminy Łagiewniki, można odbierać od poniedziałku do piątku w Siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Łagiewnikach przy ulicy Sportowej 9 w godzinach pracy naszego Ośrodka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 23