GOPS Łagiewniki
Giełda pracy w Strzelinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 października 2015 07:20

Informujemy o organizowanej przez firmę Gowork.pl giełdzie pracy w Urzędzie Pracy w Strzelinie. Firma Gowork.pl poszukuje osób do opieki nad starszymi osobami na terenie Niemiec. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana, ponieważ  firma oferuje całkowicie darmowe mikro-kursy języka niemieckiego. Po ukończeniu takiego kursu i zdaniu egzaminu ustnego zapewniana jest praca w Niemczech z wynagrodzeniem 750 euro netto miesięcznie. Jest to bardzo interesująca oferta dla osób, które nie znają języka a chciałaby zacząć prace. Jednym warunkiem jest minimalne doświadczenie przy opiece nad osobami starszymi, może być to opieka przy kimś z rodziny.  Osoby zainteresowane w celu uzyskania szczegółowych informacji mogą kontaktować się pod numer telefonu wskazany na poniższym plakacie.

 

 
Międzynarodowy Dzień Mediacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 września 2015 09:00

Uwaga!

 

W związku z przypadającymi w dniu 15 października 2015 r. obchodami Międzynarodowego Dnia Mediacji w ramach Tygodnia Mediacji, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagiewnikach, informuje, że w okresie od 12 października do 16 października  2015 r. w Prokuraturze Rejonowej w Dzierżoniowie przy ul. Rolnej 1, w  godzinach od 8.00 do 15.00 będzie pełniony przez prokuratora specjalny dyżur związany ze stosowaniem instytucji MEDIACJI w toku postępowania karnego w celu przyjmowania osób zainteresowanych skierowaniem spraw karnych do postępowania mediacyjnego pomiędzy pokrzywdzonym i oskarżonym (podejrzanym). Informacja ta jest kierowana przede wszystkim do osób, których sytuacja życiowa lub rodzinna uzasadnia przypuszczenie, że zastosowanie instytucji mediacji może pomóc w rozwiązaniu ich problemów, względnie konfliktów związanych z naruszeniem przepisów prawa karnego.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 07:16

Pomoc żywnościowa w ramach FEAD

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagiewnikach uprzejmie informuje, że osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, których dochód nie przekroczy 150% odpowiedniego kryterium uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj.

 

 

  • do 30 września 2015 r.
813 zł dla osoby samotnej
684 zł dla członka w rodzinie

  • od 01 października 2015 r.
951 zł dla osoby samotnej
771 zł dla członka w rodzinie

 

mogą ubiegać się o pomoc żywnościową w związku z realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Pomoc kierowana jest do osób i rodzin, które z powodu trudnej sytuacji życiowej i niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniego posiłku.

 

Warunkiem skorzystania z pomocy jest otrzymanie skierowania z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z siedzibą w Łagiewnikach przy ul. Sportowej 9. Skierowania wydawane są przez pracowników socjalnych właściwych dla miejsca zamieszkania osoby lub rodziny ubiegającej się o pomoc w ramach programu.

 

Na terenie gminy Łagiewniki pomoc żywnościowa w ramach programu FEAD będzie wydawana w czwartki w godzinach 8.00 - 10.00 przez Stowarzyszenie Obrony Bezrobotnych "Godność" z siedzibą w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38.

 
Darmowy angielski dla dzieci w ramach KDR PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 sierpnia 2015 08:58

Informujemy, że osoby posiadające uprawnienia do Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z darmowych internetowych kursów języka angielskiego dla dzieci. To szansa dla dzieci zwłaszcza z małych miejscowości. Informacje i zapisy:


http://www.minimu.pl/cpr.


Zajęcia trwają 12 miesięcy. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. Projekt organizowany jest w ramach akcji: Wszystkie polskie dzieci mówią po angielsku.


Organizatorzy: Fundacja Petrus i Akademia Mini Mu. (https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/partnerzy-karty-duzej-rodziny).

Poprawiony: środa, 19 sierpnia 2015 09:12
 
Dożywianie dzieci w szkołach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 lipca 2015 09:07

Poprawiony: środa, 29 lipca 2015 06:15
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 24